Види сучасних кепок і бейсболок.

Види сучасних кепок і бейсболок.

Види сучасних кепок і бейсболок.

1. Пятіпанельна кепка. Арифметично відповідає своїй назві. 5 тканинних панелей зшиті між собою в такий спосіб: одна панель спереду, дві з боків і дві зверху; є ще варіант з 7 панелями: дві спереду, дві - ззаду, дві - з боків і одна - нагорі. Крім того, характерними особливостями цієї кепки є також прямий козирок, який за кольором відрізняється від інших частин кепки і логотип, що зображає фірму-виробника. Що стосується задньої частини кепки, то вона, як правило, забезпечена застібкою, з регулятором і фіксатором розміру.

2. Бейсболка. Як говорилося вище, цей головний убір складається з 6 «пелюсток», які звужуються від основи до верху і нагадують за формою апельсин. Нагорі знаходиться кнопка, колір її зазвичай контрастує з основним тоном бейсболки. Логотип, природно, розташований на лицьовій стороні, у класичної бейсболки це емблема команди. Так, є ще один момент. Козирок бейсболки, на відміну від пятіпанельної кепки, носять зігнутим; задня частина може бути як із застібкою, так і без неї.

3. Велосипедна кепка. У сенсі фасону цей головний убір дуже схожий на бейсболку, оскільки також складається з «пелюсток», кількість яких, втім, варіюється: від 2-х до 6 Однак далі спостерігається суттєві відмінності. Стосуються вони, перш за все козирка. На відміну від бейсболки, козирок велосипедної кепки маленький. Пояснюється це тим, що при їзді на велосипеді великий козирок заважав би нормальному огляду дороги. Крім того, його ніколи не згинають - це не прийнято - зате піднімають вгору. Також необхідно зауважити, що матеріал, з якого шиють цю кепку, роблять тонший, щоб зверху можна було надіти велосипедний шолом. І так, - в задній частині застібок такі кепки, як правило, не мають.

4. «Прямий козирок». Візуально ця кепка виглядає братом-близнюком бейсболки - та ж форма, ті ж 6 «пелюсток» зібраних у вигляді «апельсина» до самого верху, який вінчає кнопка. Однак недарма її називають «прямий козирок» - це те саме, що надає їй неповторну індивідуальність та зумовлює їй в генеалогічному дереві кепок і бейсболок особливе місце. Завдяки прямому і більш широкому ніж зазвичай козирка, а також відсутності застібки, дана кепка стала важливим атрибутом людей, послідовників хіп-хоп культури; нині без цього головного убору майже неможливо побачити людину, яка захоплюється репом, брейк-данс або графіті. Носять кепку «прямого козирька» теж по-особливому. Вважається, що вона повинна вільно сидіти на голові, втім, тут важливо знати міру і не вибрати таку кепку, яка буде потім бовтатися як на опудалі.

5. Кепка далекобійника. Ще один аналог бейсболки і знову - неповний. Втім, в цьому випадку різниця криється навіть не в козирку, а в фасон і матеріалі, так як лицьова частина Тракера, набагато більше задньої, а задня в свою чергу виконана не з матерії, а з сітки, причому забезпечена обов'язковою пластиковою застібкою з регулятором розміру. Що ще можна сказати про кепку далекобійника? І водії великих вантажівок і просто ті, хто люблять цю модель, носять її в такий спосіб - НЕ натягуючи на голову повністю, щоб кепка як би височіла над лицем свого володаря.

6. Біні. Beanie в перекладі з англійської мови означає - шапочка. Зроблена вона по тим же лекалами, що і бейсболка. Біні шиють з декількох, що звужуються догори пелюсток, у неї є козирок, втім, розмір його маленький, майже як у велосипедній кепки. Однак недарма вона називається біні, є у неї індивідуальна риса, яка робить її не схожою на бейсболку, а ріднить з ... правильно, шапкою. Цієї відмітною ознакою є матеріал, з якого вона виготовлена. Якщо бейсболки і кепки роблять з щільного тканинного матеріалу, то біні шиють з м'якого трикотажу. Цим, до речі, і пояснюється той факт, що біні не додають застібку. Вона їй просто не потрібна, адже трикотаж легко розтягується і приймає форму голови.

7. Військова кепка. Цей головний убір, якщо можна так висловитися, має оригінальну архітектуру; він зібраний за все з 4-х частин: двох великих, - у формі півкола, - бічних панелей, прямої верхівки і козирка. Застібки немає, так як всі військові кепки шиють відповідно до загальноприйнятої лінійки розмірів. Немає і логотипів, а також особливого розмаїття кольорів. Оскільки крім військових, цю кепку в основному купують мисливці і рибалки, то і випускають її, як правило, в непомітні палітрі - однотоннії, або камуфляжній. Крім того, у військовій кепки є модифікації з додатковими, відвисаючими частинами або так званими «вухами», які можна відстебнути і закріпити під підборіддям на зразок будьоновки.

Висновок.

Вітчизняні експерти вважають, що культура бейсболок і кепок - поняття суто західне і тільки американці можуть всерйоз захоплюватися історією цих головних уборів, міркувати на тему, що і звідки походить, як носити тракер, і з чим пов'язані відмінності прямого козирка від козирків інших форм. У цьому є частка істини. Однак останні роки, завдяки інтернету, такі товари стали набагато доступніше і будь-який клієнт може зайти, скажімо, на Amazon і купити собі будь-яку брендову кепку. Разом з тим, культурна обізнаність покупців, про кепки і бейсболки не сказати щоб виросла; деякі до цих пір вважають, що це одна і та ж річ, тільки названа по-іншому. Тому лікнеп з історії цих головних уборів, їх видах і характерні ознаки буде не зайвим.

 29.03.2021
 (2760 переглядів)